Mobil Yönetim

Mobil Yönetim

Google Apps'te yeni misiniz?

Verileri güvende tutun

Kayıp bir telefon. Çalınan bir tablet. Bunlar hayatın gerçekleri. Mobil cihaz yönetimi (MDM) ile şirketinizin verilerini güvende tutun. Android ve iOS cihazlarda, ekran kilitlerini ve güçlü şifreleri zorunlu kılmayı tercih edebilir, cihaz silme veya belirli hesapları silme özellikleriyle gizli verileri silebilirsiniz.

Yönetim kolaylığı

Cihaz yönetimi Google Apps paketine dahildir. Yani ek bir hizmet satın alıp kurmanıza gerek yoktur. Bu hizmeti Yönetici konsolundan etkinleştirdiğinizde, Gmail, Google Drive ve diğer mobil uygulamaları güvenli ve yönetilebilir hale getirmiş olursunuz. Ayrıca, raporlama bölümüne giderek mobil kullanım ve eğilimlere ilişkin grafik ve raporları istediğiniz zaman görebilirsiniz.

İş uygulamalarını kısa sürede dağıtın

Yönetici konsolunu kullanarak, çalışanlarınızın ihtiyaç duydukları iş uygulamalarını Play for Work ya da Apple App Store üzerinden dağıtabilirsiniz. Şirkete özel Android uygulamalarını Google Play Özel Kanalı'nda tutmayı da tercih edebilirsiniz.

Kendi cihazını getir (KCG)

Çalışanlarınız, kendi telefon ve tabletlerini işe getirmek isteyecektir. Google Apps mobil yönetimi KCG anlayışına tamamen uygun şekilde tasarlandığından, çalışanlarınız kendi cihazlarını kullanmaya devam ederken şirket verilerinin güvenliğinden ödün verilmez.

Anında dağıtım

Çalışanların üretkenliğinin düşmesinden mi korkuyorsunuz? Çalışanın cihazı kaydolduğu anda, sunucu tarafı sertifikalar da dahil tüm kablosuz ağ ve e-posta yapılandırmaları otomatik olarak cihaza aktarılır.

Android for Work

Android for Work, iş uygulamalarıyla kişisel uygulamaları birbirinden ayırır. Böylece çalışanlar kendi Android cihazlarını hem iş için hem de kişisel amaçlı olarak kullanabilir. Ayrıca, ek güvenlik ayarları sayesinde şirkete ait cihazların kurulumunu yapmak da basittir.