Güvenlik

Önce güvenlik

Google Apps, verilerinizin güvende, sağlam ve kontrolünüzde olması için özel olarak tasarlanmış pek çok önemli güvenlik özelliğini içerir. Verileriniz size aittir; Google Apps araçları, kimlerle ve nasıl paylaşacağınız dahil olmak üzere verilerinizi sizin kontrol etmenizi sağlar. Veri merkezi ağımız olağanüstü bir güvenlik sağlar ve verilerinize yılın 365,25 günü 24 saat güvenilir erişim garanti eder (evet, artık yıllarda bile durmak yok!).

Çalışmalarınız her zaman yedeklenir

Siz çalışırken önemli verileriniz de otomatik olarak Google sunucularında yedeklenir. Böylece, sorunlar meydana gelirse (örneğin bilgisayarınız arızalanır ya da çalınırsa) yalnızca birkaç saniye içinde yeniden etkin şekilde çalışır hale gelirsiniz.

Verileriniz size aittir ve onları siz kontrol edersiniz

Verilerinizi Google Apps’a koyduğunuzda verileriniz size ait olmaya devam eder, sözleşmelerimizde de tam olarak bunu ifade ederiz. Google Apps’ın güçlü ve kullanımı kolay araçları yöneticilerin kullanıcıları, dokümanları ve hizmetleri yönetmesine yardımcı olurken kontrol panelleri üzerinden de kullanımları ve verileri izlemesini sağlar.

Daha fazla güvenlik ve güvenilirlik

Veri merkezlerimiz kendi uygulamalarımıza uygun şekilde tasarlanmış ve oluşturulmuştur, gereksiz donanımlar veya yazılımlar içermez. Bu da, kötüye kullanılma riski taşıyan güvenlik açıklarını azaltır. %99,9 kesintisiz çalışma süresinin* yanı sıra yerleşik ve entegre bir olağanüstü durum kurtarma hizmetini de garanti ediyoruz. Böylece, doğal afetler konusunda endişelenmenize gerek kalmıyor.

Güçlü şifreleme ve kimlik doğrulaması

Google Apps, hacker’ların kullanıcı adı ve şifreleri çalma riskini önemli ölçüde azaltan iki öğeli kimlik doğrulamasıyla ek bir güvenlik katmanı sağlar. Ayrıca, VPN’lere ya da diğer maliyetli ve kullanışsız altyapılara ihtiyaç duymadan Google Apps kullanıcıları için tarayıcı oturumlarını otomatik olarak SSL ile şifreleriz. Bu, verileriniz tarayıcınız ile veri merkezlerimiz arasında gidip gelirken onların korunmasına yardımcı olur.

Ekibimiz, güvenliğinizi sürekli olarak geliştirmektedir

Geniş bilgi güvenliği ekibimiz veri merkezlerimizden oluşan küresel ağımızı sürekli olarak izler. Ekip üyelerimizin pek çoğu alanlarında ileri düzeyde eğitim derecelerine sahiptir ve sektörümüzün bilgi güvenliği uygulamalarını tanımlayan düşünce liderleridirler. Google Apps ve veri merkezlerimiz aynı zamanda SSAE 16 / ISAE 3402 Type II SOC 2 denetimli1 ve ISO 27001 sertifikalıdır2.
1SSAE 16 / ISAE 3402, üçüncü taraf bir denetçinin, fiziksel ve mantıksal güvenliği, gizliliği, olay yanıtlama kapasitesini ve diğer denetimleri değerlendirdiği bir denetleme standardıdır.
2ISO 27001, sertifikası Ernst & Young CertifyPoint tarafından verilen bir sektör standardıdır.

*Zamanlanmış bir aksama süresinin olmadığı %99,9 oranında kullanılabilirlikle HDS Garantisi