Çevreci

Çevreyi Koruyun

Google Apps’a geçmek şirketinizin genel maliyetlerini aşağı çekmeye yardımcı olduğu gibi çevre üzerinde yarattığı etkiyi de azaltır. Google Apps, Google’ın enerji tasarruflu veri merkezlerince desteklenir. Yani, şirket içi sunuculara göre daha az enerji kullanır ve daha az karbon salınımına neden olur.

Masraflarınızı ve çevre üzerinde yarattığınız etkiyi azaltın

Bulut bilişime geçmek şirketinizin elektrik ve BT altyapısı için daha az harcama yapması demektir. Gmail’i örnek verirsek: E-posta barındırma hizmetinizi şirket içi ortamdan buluta taşımak size 80 kat daha fazla enerji tasarrufu sağlayabilir.

Görüntülü sohbet ve paylaşılan dokümanlar gibi ortak çalışma araçları, çalışanların kendilerini aynı odadaymış gibi hissetmelerine yardımcı olur. Dışarıdan gelen çalışanların seyahat masraflarını, ofis materyallerini ve çevre üzerindeki genel etkinizi azaltmanızı sağlar.

Karbon miktarının nötr düzeyde tutulduğu BT ile sürdürülebilirliği sağlayın

Google, karbon miktarlarının nötr düzeyde tutulduğu bir şirkettir. Enerji tasarruflu veri merkezlerini, enerjiyi yenilenebilir kaynaklardan satın almayı ve yüksek kalitede karbon dengelemelerini birleştirerek bunu başardık. Bu, Google Apps’ın (ve bulutumuzda kullandığınız tüm ürünlerin) çevreye “net olarak sıfır” etkisi olduğu anlamına geliyor.